- Список новостей
- Кулькові і роликові підшипники кочення - що краще

Кулькові і роликові підшипники кочення - що краще
Секрет правильного вибору підшипника кочення, криється у визначенні технічних особливостей обладнання. Наприклад, важливо знати величину наданої навантаження, умови експлуатації, специфіку установки деталі і багато інших нюансів. У цій статті ми постараємося дати основні рекомендації щодо підбору підшипників, але на початку, давайте розберемося в чому полягають відмінності між кульковими і роликовими підшипниками.
Пристрій підшипника кочення
Підшипники кочення складаються з рухомих і нерухомих кілець, між якими розташовуються кульки або ролики, що визначають стійкість деталі до тих чи інших навантажень. Найпоширенішими є однорядні кулькові під-ки радіального типу. Їх перевага полягає в сприйнятті як осьової, так і радіального навантаження. Даний вид підшипників характеризується великою швидкістю при впливі інтенсивного навантаження.
Роликові підшипники вибирають з-за їх стійкості до осьової мінімальному навантаженні і великий - радіальної. А ось в швидкохідності вони значно поступаються кульковим. Що стосується установки, то тут потрібна особлива точність.
Коли слід віддати перевагу роликовим підшипників, а коли кульковим?
Роликові під-ки | Кулькові під-ки |
Використовуються в обладнанні, де застосовуються великі навантаження. | Використовуються, коли потрібно працювати з валом невеликого діаметра, а також якщо не передбачається надання серйозного навантаження. |
Застосовуються в умовах серйозної радіального навантаження, але тільки якщо тіла кочення будуть циліндричного типу. | Використовуються при впливі навантажень осьового типу. |
Застосовуються в умовах серйозної радіального навантаження, але тільки якщо тіла кочення будуть циліндричного типу. | |
Використовуються при впливі комбінованих навантажень |
Однак однозначно відповісти на питання: «Який підшипник краще кульковий або роликовий?» - не можна. Адже, як ми вже говорили вище, слід окремо розглядати кожен конкретний випадок, враховуючи при цьому специфіку техніки, умови експлуатації і навіть підвиди підшипників.
Дізнатися більше інформації про класифікацію підшипників, а також отримати додаткову консультацію можна у наших фахівців.
Трансимпорт-Груп - провідний оптово-роздрібний постачальник комплектуючих для елеваторного і промислового устаткування.